Založ si blog

Riešenie ziskovosti bank

Riešenie ziskovosti bank
V bankovom systéme nevzniká žiadna nova hodnota aj keď sa to tak zdá. Bankový System iba berie hodnoty od tých, ktorý ho vytvorili za svoje služby. Každému čo i len trocha ekonomicky fundovanému človeku je jasne, že všetky peňažné inštitúcie a hlavné banky máju len malý vplyv na rast bohatstva občanov Slovenska, ktoré ich vôbec nezaujíma.mojim úmyslom nie je popísať ako sa tieto inštitúcie priživujú na nás občanoch a podnikateľoch Slovenska,ale chcem poukázať iba na jedno riešenie, ktoré by dokázalo cely proces zjemniť a zracionalizovať. Všetky banky sú akciové spoločnosti a každoročný zisk si majitelia delia podľa vloženého kapitálu do spoločnosti.Aj my občania sme vložili kapitál do uvedeného podniku(naše vklady,) a preto by bolo logické,aby sme sa delili so ziskom s ostatnými podnikateľmi bank rovnakou mierov podľa vloženého kapitálu. Vklady obyvateľstva by boli rešpektované ako rovnocenný kapitál vložený podnikateľmi môžme ho charakterizovať ako obligáciu, ktorej hodnota by bola viazaná na dividendu. Súčet týchto dvoch vkladov by predstavoval bohatstvo spoločnosti. Hodnota dividendy spoločnosti by sa vypočítavala zo súčtu tohto kapitálu a dostal by ich nielen podnikateľ, ale aj vkladateľ kapitálu.je absurdne keď by sme vlastnili nákladne auto požičali ho susedovi na podnikanie a ešte mu museli zaplatiť za jeho užívanie
ekonom -pedagóg

Prioritný ekonomický zákon

27.07.2019

Každe ľudské poznávanie sa orientuje tým smerom, aby spoznalo pravidla (zákony) ktoré v príslušnej oblasti(vede) platia. Príčinou tohto poznávania je skutočnosť, aby sme pomocou odhalenia viac »

Plesne v zdravotnických pracoviskách

20.05.2019

Chvályhodný je počin študentov medicíny, ktorí zmapovali nelichotivú hygienickú situáciu v našich zdravotnických zariadeniach a informovali o nej prostredníctvom premiéra vládu Slovenskej viac »

Základný zmysel colnej politiky štátu

11.05.2019

Vo vyspelých demokraciách a liberálnych ekonomikách samozrejme existuje ovplyvňovanie cenovej hladiny smerom hore alebo dole. Zámerom tohto vstupu štátu do cenových proporcií je pomoc finančne viac »

súd Pezinok Kuciak  pojednávanie spis

Slovensko opäť kleslo v rebríčku vnímania korupcie

23.01.2020 12:11

Ukazuje to svetový rebríček vnímania korupcie od Transparency International, v ktorom sa SR v roku 2019 umiestnila na 59. mieste.

Jozef Čentéš

Čentéš mal byť generálnym prokuratúrom. Skúsi to znovu?

23.01.2020 12:00

Čo s reformou prokuratúry, o budúcej voľbe jej šéfa, ale aj o tom, či sa na túto funkciu cíti hovorí Jozef Čentéš, profesor trestného práva, prokurátor a pedagóg.

nemecko neonacisti nacizmus fašizmus zbraň krajná pravica Combat 18

V Nemecku zakázali krajne pravicové zoskupenie Combat 18

23.01.2020 11:02

Combat 18 je ozbrojeným krídlom v Nemecku zakázanej neonacistickej siete Blood and Honour (Krv a česť).

Gbely / Tomáš Papánek / Kúcanka / Mokraď /

V Gbeloch siahli poslanci na plat primátora, on to môže vetovať

23.01.2020 11:00

Mokraď Kúcanka rozhádala primátora Gbelov s mestskými poslancami. Odhlasovali mu zníženie platu o 20 percent. No primátor môže rozhodnutie, že bude dostávať len základnú mzdu, vetovať.

pedagogekonom

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 9700x
Priemerná čítanosť článkov: 1213x

Autor blogu

Kategórie