Založ si blog

Plesne v zdravotnických pracoviskách

Chvályhodný je počin študentov medicíny, ktorí zmapovali nelichotivú hygienickú situáciu v našich zdravotnických zariadeniach a informovali o nej prostredníctvom premiéra vládu Slovenskej republiky. Z uvedenej „štúdie „ vyvstáva otázka. Čo je potrebné urobiť , aby došlo k náprave? Odpoveď je veľmi jednoduchá, vláda by mala vyčleniť ďalšie financie na čo najrýchlejšie odstránenie uvedeného havarijného stavu.
Mám však aj ja otázku na študentov, ktorí daní problém načrtli. Potreba financií na odstránenie uvedeného havarijného stavu by bola nižšia alebo vyššia ako zisky zdravotných poisťovní? Milí študenti v ziskoch súkromných poisťovni sú financie na odstránenie nielen vami zistených nedostatkov. Podľa mňa najsmiešnejší je názov Allianz Slovenská poisťovňa. Jednoducho väčšina z vás možno že všetci ste boli iba zneužitý a nie prvýkrát. Boli ste iba nástrojom „niekoho“ na zvýšenie požiadavky odvodov do zdravotníctva, aby zisky poisťovní boli ešte vyššie. Väčší osoh by mala vaša štúdia v ktorej by ste vyčíslili aké množstvo financií zo zdavotníctva odtieklo do súkromných rúk odkedy Zajac polosprivatizoval zdravotníctvo. Katastrofálnym počinom štátu je skutočnosť, že vyberie peniaze určene na riešenie zdravia občanov a vzápätí ich odovzdá na spravovanie do cudzích rúk. Keďže je nerovnaký príspevok každého občana na úhradu zdravia, čo je samozrejme, nech vykáže ministerstvo zdravotníctva podiel okrajových skupín, ktorí prispievajú malou čiastkou alebo dokonca vôbec(platí za nich štát) v štátnej poisťovní a v súkromných. Ešte zaujímavejší by bol podiel vybraného kapitálu na jedného poistenca v týchto poisťovňach. Ešte ako tak spravodlivé by bolo ak za kritérium odvodu do poisťovni by bol akceptovaný celoštátny priemer poistného na jedného poistenca.
Tak citlivý problém akou je zdravie občanov štátu nemôže stáť na baze súkromného poistenia. Keďže nie sme rovnako bohatý, ani rovnako schopný a na dôvažok ešte aj jeden je chorľavejší ako druhý. Ak chceme, či mali by sme byť solidárny s každým občanom v štáte nám nič iné neostáva ako prispievať na zdravie podľa výšky dôchodku, aby základnú zdravotnú starostlivosť mal každý občan zabezpečenú. Odvod na zdravotnú starostlivosť nech reprezentuje „fond zdravia“, ktorý nemôže byť nikdy použitý ako poistné,či iné riešenie, ale iba na liečenie občanov. Ak niekto chce vyššiu úroveň ochrany svojho zdravia ako je bežná pre každého občana nech sa poisti kde uzná za vhodne a potom nás zisk či strata zdravotných poisťovní nemá čo nezaujímať. Základný odvod samozrejme musí odviesť štátu. Vláda na čele so Smerom neustále prízvukovala, že odvody do zdravotníctva nesmú slúžiť na vytváranie zisku, ale za celý čas vládnutia v tejto problematike neurobila žiadny reálny krok. K riešeniu daného problému stačí tak málo prijať zákon, že odvody do zdravotníctva každého občana nemú byť použite ako poistené, ale len na vytvorenie „fondu zdravia“ , ktorý bude spravovať štát cez svoju organizáciu a z ktorého sa budu hradiť výlučne finančné operácie súvisiace so zdravým občanov.
Malejčík Albin ekonóm-pedagóg v. v.

Základný zmysel colnej politiky štátu

11.05.2019

Vo vyspelých demokraciách a liberálnych ekonomikách samozrejme existuje ovplyvňovanie cenovej hladiny smerom hore alebo dole. Zámerom tohto vstupu štátu do cenových proporcií je pomoc finančne viac »

02.05.2019

Prioritný ekonomický zákon Každe ľudské poznávanie sa orientuje tým smerom, aby spoznalo pravidla (zákony) ktoré v príslušnej oblasti(vede) platia. Príčinou tohto poznávania je skutočnosť, viac »

Potreba vytvorenia obranných základni NATO na území Slovenska a ostatných krajín susediacich s nebezpečným Ruskom

25.03.2019

Je veľký predpoklad a dobre, že sa obranné systémy NATO vybudujú pozdĺž celej línie RUSKA, aby sme boli pred nimi patrične ochránení. Myslím si že ešte aj Ukrajinu je potrebne zapojiť do viac »

sklené teplice, farár

Farár nechcel zvoniť za nebohého, lebo príbuzní odmietli prispieť do zvončeka

19.06.2019 17:22

Farár v Sklených Tepliciach je presvedčený, že každý veriaci v obci by mal prispievať na kostol.

videopredpoveď

Videopredpoveď: Tropické zovretie pred víkendom

19.06.2019 17:12

Vlhko, teplo, dusno. A z toho prehánky, búrky a silný vietor.

Ukrajinský parlament ukrajina

Ukrajinský poslanec Dmytro Tymčuk podľahol strelnému zraneniu

19.06.2019 16:20

Polícia pracuje s rôznymi verziami jeho smrti vrátane atentátu.

iPad mini, Apple

Apple chce časť výroby dostať preč z Číny

19.06.2019 16:09

Spoločnosť Apple požiadala svojich hlavných subdodávateľov, aby posúdili náklady na presun 15 až 30 percent výrobnej kapacity z Číny.

pedagogekonom

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 5684x
Priemerná čítanosť článkov: 947x

Autor blogu

Kategórie